Dick Marty/ Rama: Beogradi nuk e donte, por e miratuat ju! Lulëzim, thuaje të vërtetën!

15:12 08/11/20201min76
Rama-Basha-400x225

Vijojnë replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha sa i takon raportit të Dick Marty, i miratuar vite më parë në asamblenë e Këshillit të Evropës edhe nga votat e delegacionit shqiptar atje.

Në këtë raport flitej dhe për ‘Shtëpinë e Verdhë’, ku thuhej se aty bëhej transplant organesh. Përmes një reagimi në “Twitter” kreu i qeverisë bën me dije se Beogradi nuk e donte atë raport, duke akuzuar kryedemokratin Basha se merrte në pyetje shqiptarët për llogari të Dick Marty.

REAGIMI I RAMËS
Pse Beogradi nuk e donte raportin e Dick Marty prandaj e miratuat ju Lulëzim! Dhe meqë ra fjala a është e vërtetë që ke përdorur maskë qysh atëherë, kur merrje në pyetje shqiptarët për llogari të zotit Dick apo edhe kjo është sajesë e Beogradit? Fol Lulēzim, thuaje të vërtetën!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto