Dibër/ Aksident i rëndë, makina përplas një të mitur, niset në gjendje të rëndë drejt Tiranës

17:52 25/05/20211min80
-800-0-60ad1f8c49282

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Maqellarë-Bllatë, ku një makinë ka përplasur një fëmijë.

Bëhet me dije se i mituri është nisur me urgjencë drejt Tiranës për të marrë ndihmë mjekësore më të specializuar.

Drejtuesi i mjetit M.Xh, 53 vjeç, është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme, ndërkohë që grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

“Në aksin rrugor Maqellarë-Bllatë, shtetasi  M. Xh. 53 vjeç,  duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një fëmijë të mitur, i cili është transportuar drejt Tiranës për ndihmë mjekësore më të specializuar.
Drejtuesi i mjetit është shoqëruar nga shërbimet e Policisë në Komisariat për veprime të mëtejshme.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”, njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto