Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA miraton legalizimin e marijuanës në 51 shtete

19:47 05/12/20201min121
Screenshot_46-1-696x361

Dhoma e Përfaqësuesve të SHBA-së ka votuar për dekriminalizimin e marijuanës në nivel federal.

Tashmë, 15 shtete autorizojnë përdorimin e marijuanës rekreative dhe 36 shtete e lejojnë për përdorim mjekësor, ndonëse ligjet federale që ndalojnë përdorimin e ilaçeve e bëjnë të vështirë tregtimin nga kompanitë.

Dhoma e Përfaqësuesve miratoi projektligjin me 228 vota pro, ndonëse pritet ende vendimi përfundimtar i Senatit, shkruan Euronews.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto