Dhjetë viktima dhe 428 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

17:54 18/10/20202min94
is_200601_covid_test_positive_800x450-696x392-1-1 (2)

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.853 teste, ndërsa janë regjistruar 428 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-200, Kumanovë-16, Dibër-2, Shtip-9, Prilep-29, Tetovë-30, Strugë-2, Veles-6, Manastir-14, Ohër-4, Kavadar-17, Gostivar-5, Gjevgjeli-15, Strumicë-11, Kriva Pallankë-1, Radovish-6, Koçan-12, Probishtip-1, Mekedonski Brod-2, Pehçevë-1, Berovë-5, Vallandovë-2, Vinic-3, Dellçevë-4, Kratov-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-11, Resnjë-10, Negotin-5.

Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 128 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Dhjetë persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (60 dhe 66), një nga Kumanova (64), dy pacientë nga Prilepi (57 dhe 87), dy nga Tetova (75 dhe 53), një nga Struga (55), një nga Strumica (83) dhe një pacient nga Kriva Pallanka (80).

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 23.628.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto