Deklaratë për shtyp e Partisë Agrare Ambientaliste/ Vjedhja e votave nga Rama do të tensionojë situatën.

10:46 12/09/20204min104
agron-duka-paa-696x415

Vjedhja e votave nga Rama do te tensionoj situaten politike. PAA reagon ashper ndaj fakteve se Rama po nderton nje skeme vjedhje te votave.
Cdo akuze ndaj Rames eshte lehtesisht e besueshme sepse ndaj Rames ka akuza edhe nderkombetare per lidhje kriminale ne vjedhjen e votave ne zgjedhjet e meparshme.

Rama duhet te kuptoj se fundi i tij politik edhte I afert.

Rasti Gjukonavicit qe sipas OSBE-ODHIR edhe pse keq perdori burimet qeveritare I humbi zgjedhjet eshte nje mesim i fresket se lideret arrogante dhe abuzues me pushtetin kane te njejtin fund politik.

PAA i bene thirrje OSBE-ODHIR, SHBA dhe BE te angazhohen qe tani per prandalimin e cdo tendence te Rames per vjedhjet e zgjedhjeve, cka mund te filloj tensionimin e situates politike ne vend, zgjedhjet 2021 do te fillojne qe tani te demtohen.

Kjo tendence per vjedhje te votave nga Rama do te tensionoj dhe thelloi krizen ekonomike dhe politike dhe pengon perspektiven evropiane te shqiptareve.

ZSH

Video editorial i “Koha Jonë”: Skema kriminale e vjedhjes së votave nga Rilindja https://youtu.be/uamDGetvhUc

KOHAJONE.COM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto