DASH vlerëson me çmimin e lartë gazetarin e njohur shqiptar (EMRI)

18:25 18/10/20202min180
-800-0-5f8c436a8efe1

Gazetari Lutfi Dervishi, autor i emisionit “Përballë” në RTSH u vlerësua nga Departamenti Amerikan i Shtetit me çmimin “Fytyra e shkëmbimit” të Programit të Vizitorit Ndërkombëtar Udhëheqës.

Çmimi ju dha nga Ndihmës sekretarja e Shtetit, Marie Royce dhe ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, në prani të një grupi të veçantë pjesëmarrësish të programit Ndërkombëtar të Lidershipit.

Ndarja e çmimeve bëhet në 80 vjetorin e këtij program të Departamentit të Shtetit, që ka pasur 225 mijë pjesëmarrës nga e gjithë bota.

Nisma #FytyrateShkëmbimit thekson 80 vitet e programit duke u ndalur tek 80 ish pjesmarrës të suksesshëm, jetët dhe punën e tyre dhe ndikimin që programi i shkëmbimit ka patur në komunitetet nëpër botë.

Shqipëria u përfaqësua nga Lutfi Dervishi, një nga ekspertët e medias në Shqipëri dhe një nga “Fytyra të shkëmbimit” të programit të Lidershipit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto