Danimarkë/Kryeministrja, Frederiksen në pritje të rezultatit, në karantinë për shkak të Covid-19

13:03 04/11/20201min63
download (36)

Kryeministrja daneze Mette Frederiksen dhe disa anëtarë kryesorë të qeverisë janë futur në izolim, deklaroi zyra e tij pas konfirmimit që ministri i Drejtësisë rezultoi pozitiv me Covid-19.

Ministri i Drejtësisë, Nick Haekkerup u izolua në shtëpi dhe deklaroi se kishte simptoma si kollë dhe ethe.

Javën e kaluar ai u takua me Frederiksen dhe disa anëtarë të tjerë të qeverisë dhe ligjvënës.

Frederiksen u karantinua në pritje të rezultatit.

Sipas zyrës së kryeministres, rregullat e distancimit shoqëror ishin respektuar edhe kur takoi Haekkerup.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto