Ç’po ndodh nëpër shkolla? Mësuesja dhe sanitarja infektohen me koronavirus

11:47 07/09/20201min123
v1-3 (1)

Një mësuese dhe një sanitare janë prekur nga koronavirusi në shkollën ‘Naim Frashëri’ në Fier.

Sipas inspektoratit të shëndetit publik, pas testit të kryer ka rezultuar pozititv një mësuese dhe sanitarja e shkollës 9 vjeçare ‘Naim Frashëri’ në Fier.

Testi është kërkuar nga vetë personat e infektuar pasi janë shfaqur simptoma të virusit.

Nga ana e saj, drejtoria vendore të arsimit në Fier thekson se dy personat e infektuar janë vetëkarantinuar.

Sipas drejtorisë, duke qenë se ende nuk janë hapur shkollat nuk ka rrezik për transmetimin e virusit.

Për drejtorinë e arsimit në Fier mësohet se nuk do ketë një vendim për mos hapjen e kësaj shkolle në datën 14 shtator ndërsa po ndiqen procedurat e parashikuara nga ISHP për personat e infektuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto