Covid/ Itali 25.271 raste të reja dhe 356 viktima në 24 orët e fundit

17:40 09/11/20204min82
152929492-afd747fd-954c-403b-aff4-8c153b518487

Janë rreth 25.271 raste të reja me koronavirus të regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, nga 147.725 tamponë të bërë gjithsej.

Numri i të vdekurve shkon në kuotën e 41.750, me 356 viktima në 24 orë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Rajoni me infektimet më të mëdha mbetet Lombardia (4777). Në të gjithë vendin shënohen rreth 100 persona të shtruar në terapi intensive dhe 1196 të shtruar në spitale. Të shëruar në 24 orët e fundit janë 10.250.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto