Covid-19/ Të rinjtë e FRPD homazhe për viktimat, përpara Kryeministrisë, “Ndalo vjedhjen, ndihmo shqiptarët”

18:06 09/11/20202min73
FRPD1-400x208

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike kanë mbajtur sonte një homazh për viktimat e Covid-19.

Ata mbajtën homazhe përpara Kryeministrisë, si ndërtesë simbol e qeverisë së vendit.

Të rinjtë kanë ndezur qirinj dhe kanë pasur me vete pankarta ku shkruhej “Homazhe në nder të viktimave të Covid-19”.

 

 

  • foto galeri

Në një tjetër pankartë të të rinjve shkruhej “Sikur të mos mjaftonte sëmundja vrastare, vuajmë nga neglizhenca qeveritare”. Kurse, në një tjetër pankartë shkruhej: “Ndalo vjedhjen, ndihmo shqiptarët”.

Partia Demokratike ka akuzuar në komunikatat për mediat qeverinë se ka keq-menaxhuar pandeminë e koronavirusit dhe për rrjedhojë ka sjellë vdekje të shumë personave nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë ka infromuar sot se janë shtuar rastet e personave të infektuar me Covid-19 dhe ndaj qytetarët duhet të tregojnë kujdes, duke respektuar të gjitha masat ndaj koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto