Covid-19/ Rritet sërish numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

18:13 19/09/20201min134
Maqedonia e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se janë regjistruar 140 të infektuar me koronavirus dhe 6 persona kanë ndërruar jetë brenda 24 orëve.

Instituti i Shëndetit Publik bë me dije se 60 pacientë janë shëruar brenda 24 orëve.

Sipas të dhënave të fundit, numri i personave të vdekur nga Covid-19 ka arritur në 689.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin fqinj janë diagnostikuar 16,557 persona.

Prej tyre, 13,792 pacientë janë shëruar.

Ndërkaq, numri i rasteve aktive është 2,076.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *