Covid-19/ Rritet numri i rasteve në Kosovë

15:34 12/10/20201min99
covid-1-1 (2)

Në 24 orët e fundit Kosova ka regjistruar 68 raste pozitive me Covid-19 dhe një persona ka ndërruar jetë nga virusi vdekjeprurës.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) njofton se numri total i rasteve pozitive është 16.247 dhe 648 të vdekur.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 33 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.368 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.231.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto