Covid-19- Një tjetër deputete infektohet

14:54 03/11/20202min78
covid-3 (1)

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu është infektuar me COVID-19.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Deliu përmes një postimi në Facebook. Ajo njoftoi se edhe burri i saj është infektuar me COVID-19.

Pas shfaqjes së disa simptomave kemi konsultuar mjekët dhe i jemi nënshtruar testit për Covid-19, me ç’rast unë dhe bashkëshorti kemi rezultuar pozitiv. Sapo morëm rezultatet, u vetë-izoluam dhe do t’i nënshtrohemi këshillave mjekësore, deri sa ta kalojmë këtë gjendje”, ka shkruar Deliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto