COVID-19 në Maqedoninë e Veriut/14 viktima, rritet numri i rasteve të reja

20:39 29/10/20201min71
corona-1-780x439

Maqedonia e Veriut vijon të raportojë shifra të larta të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore në vendin fqinj kanë bërë me dije se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 14 persona nga koronavirusi, ndërsa janë konfirmuar 862 raste të reja.

Sipas të dhënave, Shkupi vijon të mbajë kryesimin si vatra kryesore e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut me 390 raste vetëm së fundmi, teksa në 24 orët e fundit është ndjekur nga Prilepi me 55, Veles 54 dhe Tetova 48 raste.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto