COVID-19/ Kosova, 6634 raste aktive, 744 të vdekur

10:02 08/11/20201min80
Kosove-1-400x225

Situata në Kosovë është bërë e vështirë këto ditë, pas shtimit të madh të rasteve me COVID-19.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës të shtunën ka njoftuar se janë shënuar 491 raste pozitive me COVID-19 si dhe 12 të vdekur.

Nga të shënat e Institutit të Shëndetit Publik thuhet se numri i personave të prekur me koronavirus në total ka shkuar në 23 mijë e 425. Po ashtu mësohet se numri i rasteve aktiv është 6634.

Kujtojmë se nga ky virus deri më tani kanë humbur jetën 744 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto