Covid-19/ Italia me 32.961 raste të reja infektimesh dhe 623 vdekje në 24 orë

17:24 11/11/20203min81
itali-covid-19-676x450

Në Itali janë 32.961 raste të reja me koronavirus nga 225.640 tampon të bëra. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 623 viktima(teksa të martën ishin 580), në një total viktimash që shkon në 42.953.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në terapi intensive janë të shtruar 3081 pacientë (110 vetëm sot).

Rajoni më i goditur mbetet Lombardia me 9180. Gjithsej që nga fillimi i pandemisë janë 1.028.424.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto