Covid-19/ Bie numri i të infektuarve në Kosovë

16:52 14/09/20201min65
Covid Kososve

Kosova ka regjistruar një ulje të lehtë të numrit të të infektuarve m Covid-19.

Në 24-orët e fundit janë regjistruar 55 raste të reja dhe katër persona kanë humbur jetën.

Po ahtu, gjatë kësaj periudhe kohe janë shëruar 150 pacientë.

Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka thënë se ka rënie të personave të infektuar, teksa ka bërë thirrje që të respektohen masat ndaj Covid-19.

Numri total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 14 692, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 600.

Numri i rasteve aktive në Kosovë është 2.507.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto