“Çmendet” moti, parashikimi befasues për këtë fundjavë

17:20 22/10/20201min97
-800-0-5f919bfa2dafd

Nesër dhe pasnesër do të jetë kulmi i ndikimit afrikan dhe anticiklonik. Masa ajrore jo të qëndrueshme dhe të freskëta me origjinë nga Atlantiku do të fillojnë të depërtojnë gradualisht mbi rajonin tonë duke kushtëzuar shtim të vranësirave dhe vende-vende edhe reshje shiu. Nuk pritet i ftohtë i madh ose reshje të mëdha për momentin, por thjeshtë një ndjesi tipike vjeshte me vranësira, intervale kohore me diell, kështu që sot, nesër dhe pasnesër do të kemi mot ideal dhe të këndshëm gjatë ditës. Nga e shtuna vonë dhe të dielën pritet ndryshim i motit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto