“Cilat vende duhet të vizitoj?”, Yuri Kim nis turin nëpër Shqipëri

10:20 17/09/20202min79
yuri-1

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka bërë një vizitë ditën e djeshme ne Manastirin e Dyzetë Shenjtorëve në Sarandë, që duket se i ka lënë shumë mbresa.

Këtë vizitë e ka ndarë me të gjithë faqja zyrtare e ambasadës me anë të një postimi në “Facebook”, ku shkruan :

“Ambasadorja Kim vizitoi Manastirin e Dyzetë Shenjtorëve dje bashkë me kryebashkiakun e Sarandës, Adrian Gurma. Ambasadorja mësoi që manastiri është burim krenarie për Shqipërinë dhe pjesë e rëndësishme e historisë. Cilat vende të tjera mendoni që ambasadorja duhet të vizitojë në Shqipëri? Pse?”

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto