Cikloni alarmon Greqinë, ja kur pritet të godasë

14:19 16/09/20202min191
ciklo 111

 

Një ciklon i fuqishëm pritet të godasë Greqinë duke nisur nga dita e enjte pasdite dhe do të arrijë kulmin ditën e premte.

Cikloni me emrin “Lanos” nisi ne jug të detit Jon dhe meteorologët parashikojnë se Athina do të jetë shumë e rrezikuar dhe priten dëme materiale. Parashikohet që pas futjes në tokën greke, në rrezik do të jenë dhe ishujt e Egjeut (Kreta dhe ishujt përreth).

Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Greqisë u bën thirrje qytetarëve që të tregojnë mjaft kujdes.

Në Shqipëri, ndikimi i ciklonit do të jetë i vogël, vetëm më erëra dhe shira lokalë ne jug dhe juglindje të vendit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto