Çfarë i ndodhi 28-vjeçarit që goditi Macronin?! Pas arrestimit… i gjejnë armë dhe librin e Hitlerit në shtëpi

12:08 10/06/20211min89
Screen Shot 2021-06-10 at 1.07.15 PM

28-vjeçari Damien Tarel, që goditi presidentin francez, Emmanuel Macron në fytyrë, është arrestuar dhe më pas i është bërë një kontroll shtëpisë ku ai jetonte bashkë me të ëmën.

Sipas Daily Mail, në shtëpi grupi i hetuesve bën me dije se ka gjetur armë dhe një kopje të tekstit antisemit të Hitlerit, Mein Kampf dhe armë ku mdis tyre raportohet se janë gjetur në shtëpinë e tij janë; një shpatë, një kamë dhe një pushkë koleksionisti, për të cilat ai nuk kishte leje.

Damien Tarel me flokë të gjatë dhe me syze u hodh në tokë nga truprojat pasi goditi presidentin dhe bërtiti: ‘Montjoie Saint Denis’, një britmë e vjetër e luftës mbretërore, ‘A Bas La Macronie’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto