Category: Uncategorized

13:33 22/10/2021
Presidenti-rus-Vladimir-Putin.-355x195-1-large.jpg
2min122
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se Moska është duke shqyrtuar heqjen e talibanëve nga lista e organizatave terroriste. Rusia priti këtë javë një delegacion të lartë të talibanëve. Në bisedime morën pjesë edhe zyrtarë nga Kina, Pakistani dhe tetë vende të tjera. Në deklaratën e lëshuar pas takimit, u tha se në Afganistan “duhet […]

14:57 12/10/2021
fmn-large-large.jpg
3min54
Fondi Monetar Ndërkombëtar i ka bërë thirrje qeverisë së kryeministrit Rama që të ndalojë miratimin e buxhetit me akt normativ si dhe të menaxhojë si duhet sektorin e energjisë dhe të ujit. Sipas shefes së misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Su deklaron se Shqipëria po përballet me dy sfida ndërsa shtoi se rritja e […]

10:51 02/10/2021
auto_-640-0-60205486c6cdf1621190165-large.png
6min97
Një deklaratë e bërë për Melisa Lleshin nga Senera Hoxha, doktoreshë e kirurgjisë plastike, ka nxitur debat në rrjet. Senera hodhi dyshime pak kohë më parë se Melisa i ka bërë buzët. Menjëherë reagoi këngëtarja, e cila e akuzoi Senerën se nuk e meriton diplomën si doktoreshë. Përgjigjen e saj, Senera e lexoi e ftuar […]

13:57 20/09/2021
Screenshot_4-8-614x450-1-large.png
3min163
Sulmuesi brazilian, Hulk, ka njoftuar se do të bëhet së shpejti baba. Partnerja e tij, që në fakt është dhe mbesa e ish-gruas është në pritje të një fëmije. Kështu, 35-vjeçari ka konfirmuar se do të bëhet baba i fëmijës së tij të katërt. Ylli brazilian filloi që të takohej me 32-vjeçaren, mbesa e ish-bashkëshortes […]

15:34 10/09/2021
genta-ismajli48589665656-696x392-1-large-large.jpg
1min170
Vitet e fundit këngëtarja shqiptare Genta Ismajli ka qenë në fokus të mediave rozë pasi është përfolur për një shtatzëni të mundshme. Pas fejesës me biznesmenin turk Huseyin Usta, çifti kanë ndarë shpesh pamje me njëri tjetrin në rrjete sociale, të cilat janë bërë shkak për “ushqyerjen” e zërave për pritje të ëmbël. Një pamje […]

09:02 10/09/2021
1591077728_motiii-large.jpg
1min52
Moti parashikohet të jetë i kthjellët. Vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare do të ketë në mesditë përgjatë relieveve malore dhe kodrinore në lindje të vendit. Era do të fryjë me drejtim Juglindje Veriperëndim 1-8 m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12-16 m/s. Valëzimi në dete parashikohet […]

10:43 09/09/2021
auto_20190626103833_1543426596_parlamentikuvendisallabosh4438640x4191620031188-large.jpg
4min109
Ditën e nesërme pritet të mbahet mbledhja e parë ku do të konstituohet parlamenti i ri. Nesër 140 deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit do të ulen në sallën e Kuvendit për të shënuar nisjen zyrtarisht të kësaj legjislature. Rregullorja e Kuvendit përcakton se drejtues i seancës së parë plenare është deputeti më […]

12:21 06/09/2021
Screen-Shot-2021-09-06-at-1.21.00-PM-large.png
3min104
36 ndeshje radhazi pa pësuar humbje është një rekord i ri botëror që mban firmën e Italisë por të paktë ishin “azzurrët” që festuan pas barazimit kundër Zvicrës. Kampionët e Europës rrezikojnë jo pak, kualifikimi për në Katar nuk është një lojë fëmijësh, përkundrazi, pas 5 ndeshjeve e shohin veten në kuotën e 11 pikë, […]

13:23 17/07/2021
Sali-Berisha-large.jpg
2min178
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka konfirmuar futjen e tij në Kuvendin e Shqipërisë në mandatin e ri që e merr zyrtarisht në muajin shtator. Pasi mori pjesë në Kuvendin Kombëtar të PD-së, Berisha u ndal në një prononcim për mediat, theksoi se mezi po priste të kthehej në parlament. “Detyra e çdo demokrati sot nga ky […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto