Category: Uncategorized

08:58 21/05/2021
640-0-60a76519a46cd-large.jpeg
4min170
Ministrja gjermane e Familjes, Franziska Giffey e quajti debatin rreth doktoratës së saj si arsyen e vendimit që mori. “Në ditët e fundit ka pasur sërish diskutime në lidhje me disertacionin tim të vitit 2010,” shpjegoi 43-vjeçarja. Freie Universität Berlin (Universiteti i Lirë i Berlinit) i kishte dhënë asaj mundësinë për t’u pozicionuar deri në […]

08:25 21/05/2021
moti-1-750x375-1-large.jpg
1min37
Sipas MeteoAlb orët e para të mëngjesit paraqiten me vranësira të shpeshta dhe shira të papërfillshëm në zonat verilindore dhe skajin Juglindor, ndërsa pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por duke ju afruar mesditës vranësirat largohen nga Republika e Shqipërisë duke ri-kthyer motin e kthjellët. Këto kushte atmosferike do të na […]

17:04 17/05/2021
Votat-Numrimi-25-prilli-votat-hapja-kutive-qendrat-rezultati-zgjedhje-10-large.jpg
2min47
Kryqëzimi i të dhënave të shenjave të gishtave ka faktuar votimin e parregullt në qarkun e Beratit. 19 persona kanë votuar 53 herë, mes të cilëve 2 persona kanë votuar 2 herë. Sipas PD-së, kjo e dhënë është shumë e rëndësishme, sepse verifikon që persona të ndryshëm kanë mashtruar duke votuar në emrin e zgjedhësve […]

08:11 14/05/2021
Screen-Shot-2021-05-14-at-9.10.29-AM-large.png
4min101
Dashi Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur! Demi Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të […]

12:14 08/05/2021
Ambasada-Gjermane-large.jpg
2min59
Nisur nga situata epidemiologjike pozitive Shqipëria që prej ditës së nesërme, 9 maj, nuk kategorizohet më si zonë rreziku për Covid-19. Instituti Robert Koch e ka pasqyruar këtë në faqen e tij të internetit 👉(https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html) Ky zhvillim nuk ndryshon asgjë në kufizimet e hyrjes. Sipas një rekomandimi të BE-së nga shtetasit rezidentë në Shqipëri do […]

14:30 23/04/2021
Jozefina_Topalli_Senate_of_Poland_2007_01-large.jpg
4min63
Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që tronditi qytetin e Elbasanit dy ditë më parë, ku mbeti një i vdekur dhe katër të plagosur. Jozefina Topalli, vuri shenjën e barazisë mes 3 udhëheqësve të partive kryesore në vend për ngjarjen e Elbasanit, por edhe për shitblerjen e votës. […]

11:10 12/04/2021
Screen-Shot-2021-04-12-at-12.10.14-PM.png
3min56
Alibaba Group, kompania më e madhe në botë e tregtisë online, u gjobit me 2.3 miliardë € nga rregullatorët kinezë të shtunën për shkak të taktikave anti-konkurruese. Udhëheqësit e partive shqetësohen për dominimin e kompanive më të mëdha të internetit të Kinës, përfshirë Alibaba Group në një kohë kur industria po zgjerohet në financa, shërbime […]