Category: Sport

14:47 22/02/2021
DI-FRANCESKO-1280x702.jpeg
2min42
Humbja me rezultatin 0-1 ndaj një kundërshtari direkt si Torino në luftën për mbijetesë, rezultoi fatale për Eusebio Di Françeskon i cili është shkarkuar nga detyra e trajnerit tek skuadra e Kaljarit. Rezultatet negative të njëpasnjëshme e dërguan presidentin e klubit sard Tomazo Xhulinin të merrte këtë vendin drastik në gjysmën e sezonit për të […]

21:59 21/02/2021
Screen-Shot-2021-02-21-at-10.04.38-PM.png
4min45
Në një betejë mes dy “gjeneralëve” dhe një loje shahu, të kujdesshëm në çdo detaj, triumfator në fund del Ilir Daja, ndërsa festa është e gjitha e kuqe. Partizani ndez garën për titull, sheh Vllazninë vetëm katër pikë larg dhe tashmë nisin me kohë të plotë ti japin jetë objektivit titull. “Fair Play” nuk kufijtë […]

08:44 21/02/2021
640-0-60318eaddad4c.jpg
3min38
Boksieri kampion, Florian Marku, rikthehet fuqishëm dhe mposht Rylan Charlton, pasi rivali u dorëzua në raundin e nëntë. Boksieri shqiptar e nisi mirë, duke i dhënë disa goditje në kokë kundërshtarit dhe herë pas herë e ngacmonte me fjalë për ta nxjerrë nga loja. Pikërisht në këtë moment, kur Charltonit po i merreshin këmbët, peshqiri […]

13:45 20/02/2021
640-0-603102fee1152.jpeg
4min53
Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese vdiq këtë mëngjes në një spital në Milano në moshën 71-vjeçare. Kujtojmë që në muajin nëntor ai i shtuar në spital pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Mirëpo gjatë qëndrimit në spital mjekët konstatuan një përkeqësim […]

16:16 19/02/2021
800-0-602f57c577b8b.jpg
5min36
Të dielën luhet një prej kryendeshjeve të Serisë A italiane, një prej ndeshjeve më emocionuese sikurse është derbi i “Madoninës’, Milan-Inter. Ky derbi është shumë domethënës për ecurinë e skuadrave në kampionat dhe natyrisht për objektivat e tyre sezonalë. Të dy skuadrat lakmojnë titullin, por duket e Interi po kalon një moment më të mirë. […]

16:14 18/02/2021
rey-manaj-albanien-1579588525-30106-1.jpg
1min45
Rey Manaj, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ka patur së fundmi një episod të pakëndshëm. Futbollistit i kanë hyrë hajdutët në shtëpi dhe i kanë vjedhur sende me vlerë dhe para. Lajmin e ka bërë të ditur Xhani Demika, i cili ka treguar se në shtëpinë e Manaj në Spanjë, hajdutët kanë vjedhur objekte me vlerën […]

18:29 17/02/2021
gsdgsg-2-703x450-1.jpg
2min29
Sherri masiv në sfidën Bylis-Laçi, nuk ka kaluar pa pasoja. Ashtu siç pritej Komisioni i Disiplinës ka dënuar aktorët kryesorë, Nuabueze dhe Carkanji. Sulmuesi i Laçit është dënuar me dhjetë ndeshje pezullim për sulm ndaj kundërshtarit. Ndërsa me dhjetë ndeshje është dënuar edhe Cerkanji. Vendimi i Komisionit të Disiplinës 1. Lojtari i KF Laçi, Nwabueze […]