Category: Slider

08:50 23/10/2021
1582265871_moti-1-770x440-1-large.jpg
3min25
Ditën e shtunë moti do të jetë i paqëndrueshëm. Vranësirat parashikohen mesatare dhe të dendura. Që prej orëve të para pas mesnatës parashikohen reshje e shtrëngata shiu në veriperëndim e jug. Gjatë ditës reshjet do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët. Në veri, jug e bregdet do të vijojnë […]

16:02 22/10/2021
pfizer-e1629809014600-large.jpg
1min21
Kompania farmaceutike Pfizer, ka thënë se vaksina e prodhuar prej tyre kundër COVID-19 ka një efikasitet deri në 91 %, përfshirë këtu edhe fëmijët nga 5 deri në 11-vjeç. Kompania ka dalë në përfundimin, se një dozë e tretë e vaksinës, e rrit mbrojtjen në 95.6%. Kompania ka nisur testimet te 10 mijë persona, midis moshës […]

14:49 22/10/2021
zgjedhje-shqiperi1-large.jpg
6min74
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, pas verifikimeve të kryera në disa qarqe. Rinumërimi nga ana e KQZ, ka zbuluar vjedhje votash brenda llojit në tre partitë kryesore, PS, PD dhe LSI, sa i takon votës preferenciale për kandidatët. Numëruesit kanë manipuluar vota, duke ia hequr një […]

13:33 22/10/2021
Presidenti-rus-Vladimir-Putin.-355x195-1-large.jpg
2min122
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se Moska është duke shqyrtuar heqjen e talibanëve nga lista e organizatave terroriste. Rusia priti këtë javë një delegacion të lartë të talibanëve. Në bisedime morën pjesë edhe zyrtarë nga Kina, Pakistani dhe tetë vende të tjera. Në deklaratën e lëshuar pas takimit, u tha se në Afganistan “duhet […]

13:25 22/10/2021
meta-2-large.jpg
2min201
Presidenti Ilir Meta përmes një reagimi në profilin e tij në Facebook, ka sjellë në vëmendje raportin e FMN, i cili e ka renditur Shqipërinë si vendi me vdekshmëri më të lartë në Europë nga COVID-19. “Duhen zbuluar dhe eliminuar pikat e dobëta dhe duhet ndërhyrë urgjentisht për të parandaluar këtë shkallë të lartë të […]

12:29 22/10/2021
Alec-Baldwin-Shooting-large.jpg
3min68
Policia e Santa Fe (New Mexico) bën të ditur se kameramanja 42-vjeçare Halyna Hutchins u plagos për vdekje në këtë incident. Ndërsa regjisori Joel Souza (48) është plagosur dhe po trajtohet në spital. Incidenti ka ndodhur të enjten gjatë xhirimit të filmit vestern “Rust”, në Bonanza Creek Ranch në New Mexico. 63-vjeçari Baldwin luante rolin kryesor […]

12:13 22/10/2021
kosova-virusi-1100x620-1-large.jpg
1min61
Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë në Kosovë, në total numri i rasteve aktivë me koronavirus është 510. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157,  106, ndërsa që nga fill i pandemisë  nga Covid kanë humbur jetën 2, 974 qytetarë. Gjithashtu autoritetet bëjnë […]

11:48 22/10/2021
alitalia-staff-protest-ita-airways-rome-italy-large.jpg
2min106
Falimentimi i kompanisë ajrore ndër më të njohurat botërisht “Alitalia” ka bërë që disa nga punonjëset e saj të protestojnë. Ato kanë zhvilluar një protestë ndryshe duke dalë në rrugë, pranë njëra tjetrës dhe duke hedhur uniformën në tokë. Kjo pasi ato refuzojnë shitjen e kompanisë Alitalia tek kompania tjetër “Ita Airways”. Heqja e uniformave […]

11:13 22/10/2021
382-209-61726ab2d3f11-large.png
3min39
Ekzekutimi me 4 plumba i Elton Mermalit, ish-anëtarit të Bandës së Lushnjës, duket se do sjellë një transferim të dosjes penale nga prokuroria e Elbasanit në atë të Lushnjës. Kjo pasi rrëmbimi i personit dhe më pas vrasja e Mermalit, është kryer pikërisht në zonën e Lushnjës, dhe më pas trupi i pajetë është transportuar […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto