Category: Slider

19:43 23/06/2021
policia-tiranes6-933x445-770x367-1-large.jpg
1min91
Një 45-vjeçar është gjendur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” në kryeqytet. Sipas njoftimit të policisë, në trupin e tij nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ai ka ndërruar jetë si pasojë e një arresti kardiak. NJOFTIMI “Me datë 23.06.2021, në rrugën “Gramoz Pashko” tek Ish-Studenti, është gjetur pa shenja jete një shtetas […]

18:29 23/06/2021
1200-630-a923d2fde24edb92d76ae4e731f4d907-770x404-1-large.jpg
2min78
Policia ka shpallur në kërkim një person në Tropojë, pasi dyshohet se është kultivues kanabisi. Efektivët kanë nisur kontrollet në pyje, banesa të braktisura, ish-reparte ushtarake dhe banesa ku dyshohet se mund të ketë kultivim droge. NJOFTIMI NGA POLICIA Tropojë Vijojnë kontrollet për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Shpallet […]

18:27 23/06/2021
Rinas1-large.jpg
2min71
Duke filluar nga dita e nesërme, nuk do të ketë më kufizime për lëvizjen e qytetarëve shqiptarë drejt Holandës. Lajmin e ka bërë të ditur Ambasada Shqiptare në Holandë përmes një postimi në “Facebook”, ku sqaron se qytetarët shqiptarë që do të udhëtojnë drejt Holandës nuk kanë si detyrim që të bëjnë testin e COVID-19 […]

17:25 23/06/2021
rama-vasili-1-770x433-1-large.jpg
2min69
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kritikat e Ramës ndaj BE-së për mosçeljen e negociatave. Përmes një statusi në “Facebook”, Vasili shkruan se miut i duket vetja elefant dhe se Europa tallet me kryeministrin shqiptar. Postimi i Vasilit: Miu “optimist, perpara elefanteve, qe vetem “deshtojne”!! Rama çudit dhe veten e deklaron […]

17:24 23/06/2021
yuri-kim-600x303-1-1.png
1min56
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka deklaruar se SHBA mbështet fuqimisht përpjekjet e KLGJ dhe KLP për të ndërmarrë veprime të ashpra lidhur me Reformën në Drejtësi. Kim kërkon që me anë të veprave dhe zbatimit të standarteve, Reforma në Drejtësi duhet bëhet shumë më shumë reale për gjithë shqiptarët. STATUSI NGA YURI KIM Këshilli i […]

16:33 23/06/2021
oshee-fidra-1024x682-676x450-1-1-large.jpg
1min56
OSHEE ka njoftuar se ditën e nesërme (datë 24.06.2021) disa zona të Tiranës nuk do të kenë energji elektrike. Si pasojë e rikonstruksionit të kabinave, do të mbeten pa energji elektrike nga ora 09:00 deri në 16:00, zona te rruga “Siri Kodra”, rruga “Niko Avrami”, rruga “Halil Bega” dhe rruga “Sulë Gjashta”. Njoftimi i plotë […]

16:28 23/06/2021
rama-770x406-1-large.jpg
3min62
Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun maqedonas në Shkup, kryeminstri Rama ka kritikuar vendimin e BE-së për mosçeljen e negociatave. Rama u shpreh se BE mund të caktojë detyra dhe afate, por jo vendndodhjen e Shqipërisë e të Maqedonisë së Veriut në mes të Europës. “Rastësia e solli që në të njëjtën ditë […]

16:27 23/06/2021
677D1E96-4C7F-41D2-B55A-F73179859F79-768x414-1-large.jpeg
1min45
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga dy zëvendësit e tij, Emilja Rexhepi dhe Besnik Bislimi janë nisur drejt Francës, ku pritet të zhvillojë takim me presidentin francez, Emmanuel Macron. Kryeministri Kurti, sot në orën 19:30, do të pritet në Pallatin Elisee në Paris nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Kurti dhe Macron do […]

16:22 23/06/2021
Capture-122-768x416-1-large.png
1min80
Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e somte qytetin e Shkupit, nga ku po mban një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev. Kryeministri Zaev shprehu zhgënjimin e tij për mosvendosjen e një date për çeljen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Ai shtoi se Shqipëria […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto