Category: Politikë

21:50 25/02/2021
Screen-Shot-2021-02-25-at-9.49.35-PM.png
2min19
Presidenti i vendit Ilir Meta, ka reaguar edhe njëherë duke theksuar se pandemia po  shfrytëzohet nga qeveria duke shkelur të drejtat e qytetarëve. Për këtë ai i referohet raportit të publikuar nga Komisionerja për të Drejtat e Njeriut, Dunja Mijatoviç, sipas të cilit 2020 ka qenë një vit katastrofik për të drejtat e njeriut në Evropë. […]

18:52 25/02/2021
Bashaoo.jpg
2min26
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ka bërë një thirrje të gjithë shqiptarëve, që të ruajnë çdo faturë të kurimit nga koronavirusi që nuk është rimbursuar nga qeveria. Sipas Bashës,  pas 25 prillit, kur ai të vijë në pushtet do ta bëjë këtë gjë përmes një skemë që po punon për të lehtësuar krizën ekonomike […]

17:15 25/02/2021
duncan-1.jpg
2min17
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman iu ka bërë thirrje partive politike në vend, që kandidatët për deputetë të jenë të mos jenë të përfshirë me krimin e organizuar ose korrupsion. “Afati për të dorëzuar listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 Prillit është shumë pranë. Partitë politike duhet të sigurojnë që kandidatët […]

16:28 25/02/2021
Screenshot_2-3.png
2min23
Kryedemokrati Lulzim Basha pas takimit me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ka theksuar se  e njohu ambasadoren me planin e PD-së dhe nevojën për mbështetjen e SHBA në këtë rrugëtim. “Kënaqësi e veçantë të takohesha sot me ambasadoren e ShBA-ve, znj Yuri Kim. Ndava me të planin e Partisë Demokratike për Shqipërinë dhe […]

15:15 25/02/2021
800-0-6037afa6c49fc.jpg
1min44
Gjatë vizitës së sotme në Berat, ku zhvilloi takime me përfaqësues të biznesit të vogël, kryeministri Rama shkëmbeu edhe batuta. Rama ka vizituar një biznes dhe pronar i ka shprehur pëlqimin e tij për kryebashkiakun Ervin Demo, i cili ka qenë anëtar i PD, por që ka kaluar te PS. Rama nuk ka kursyer edhe […]

14:47 25/02/2021
800-0-6037a9326d892.png
3min47
Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të nisjes së procesit të vaksinimit në Berat, tha se shpreson që në ditët në vijim të kemi lajme të mira për rritjen e sasisë së vaksinave të siguruara. Rama bëri me dije se në procesin e vaksinimit do të përfshihen jo vetëm infermierë por edhe strukturat e ushtrisë. “Shpresoj […]

14:43 25/02/2021
800-0-6037a64219f62.jpg
2min16
Kryetarja e partisë “Lëvizja për Ndryshim” Jozefina Topalli, thekson se partia e saj nuk ka të ardhura për të bërë sondazhe gjatë fushatës elektorale, sikurse bëjnë dy p0artitë e mëdha. “Pakënaqësia ndaj tre kryetarëve si votë proteste kundër tyre do të maksimizohet në alternativat që forca “Lëvizja për Ndryshim” apo edhe ndonjë forcë tjetër politike […]

12:06 25/02/2021
800-0-603781cc169b0.jpg
3min56
Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi në një bashkëbisedim me gazetarë iu është përgjigjur interesit të tyre në lidhje me faktin se çfarë do të ndodhë nëse Tom Doshi kandidon për deputet në zgjedhjet e 25 prilli. -Çfarë do të ndodhë nëse Tom Doshi kandidon si deputet? “Për të gjitha rastet që kanë të bëjnë […]