Category: Moti

08:47 16/09/2021
moti-large.png
2min32
Sipas MeteoAlb: Orët e para të ditës paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët kryesisht në zonat bregdetare dhe të ulta, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do kenë kalime vranësirash të lehta. Por orët e pasdites dhe mbrëmjes sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë shqipërinë edhe pse nuk priten reshje. Parashikohet që këto kushte atmosferike […]

08:43 15/09/2021
1566156829_moti1-large.jpg
2min35
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i kthjellët e gjatë mesditës vranësirat do zhvillohen në pjesën bregdetare. Në orët me temperatura më të larta vranësirat në pjesën malore të territorit do shoqërohen me reshje lokale shiu. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi nga […]

08:48 14/09/2021
auto_moti_1069-780x4391497795263-1-752x440-1-large.jpg
2min29
TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i qëndrueshëm. Përgjithësisht në vend do të ketë mot të kthjellët me vranësira kalimtare në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri 7 m/sek dhe në bregdet deri […]

08:44 13/09/2021
2D825C87-8D8E-40C9-9136-115FEE4902A0-large.jpeg
1min35
Sipas MeteoAlb: Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Perjashtim bejne zonat malore pergjate kufirit lindor KU vranësirat janë më të shpeshta. Këto kushte atmosferike mbeten deri mëngjesin e së martës. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes […]

08:42 11/09/2021
800-0-parashikimi-moti-large.jpg
1min35
Dita e shtunë e 11 shtatorit do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Në qarqet Shkodër, Lezhë, Dibër, Tiranë, Elbasan dhe Vlorë priten reshje të dobëta shiu. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet 18 – 26 °C, në vendet e ulëta 15 […]

09:02 10/09/2021
1591077728_motiii-large.jpg
1min42
Moti parashikohet të jetë i kthjellët. Vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare do të ketë në mesditë përgjatë relieveve malore dhe kodrinore në lindje të vendit. Era do të fryjë me drejtim Juglindje Veriperëndim 1-8 m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12-16 m/s. Valëzimi në dete parashikohet […]

08:36 09/09/2021
1630213218_VranesiradheDiell-large.jpg
2min47
Dita e enjte do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurtra me kthjellime, por duke ju afruar mesditës do ketë zhvillim të vranësirave konvektive në zonat jugore dhe gjysmën Lindore duke sjellë shira afatshkurtër në këto zona ndërsa veriperëndimi mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme. Këto kushte atmosferike do […]

09:04 08/09/2021
moti-1-1-large.jpg
2min65
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash mesatare deri të dendura. Parashikohen reshje shiu me intensitet të ulët në  pjesën jugore dhe verilindore, lokalisht reshje shiu  në formën e shtrëngatave afatshkurtëra. Era […]

08:41 07/09/2021
A5CB0DF0-200A-4CE4-81D8-65B019CCE0C4-large.jpeg
2min59
TIRANË, 7 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se, sot vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash mesatare dhe të dendura. Reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën jugore, lokalisht reshje shiu në formën e […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto