Category: Moti

09:51 19/01/2022
AA02A3A2-1A1C-432D-A5B0-790001D1EC91-large.jpeg
1min20
Gjatë ditës së sotme alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të jenë dominante në territorin e vendit, ku më të dendura vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore. Orët e pasdites dhe në vijim mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta në të gjithë Shqipërinë. Gjate natës pritet zhvillim i tyre duke sjellë […]

09:36 18/01/2022
moti-650x358-1.jpg
1min24
Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet e motit në vend, duke bërë që të ketë kryesisht kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, ku më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat veriore dhe qendrore. Orët vijuese mbeten me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë territorin e Shqipërisë. Sipas MeteoAlb […]

09:48 17/01/2022
moti-sot-large.jpg
1min31
Vendi ynë paraqitet me alternime kthjellimesh dhe kalime të pakta vranësirash, të cilat më të dukshme pritet të jenë në orët e  mesditës dhe pasdites. Gjithashtu, parashikohet që vranësirat të jenë më të fokusuara në zonat Veriore, ku në skajin verior do ketë edhe shfaqje të përkohshme të flokëve të dëborës. Temperaturat  e ajrit do […]

09:57 15/01/2022
eftre-large.png
1min36
Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime në gjysmën Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë. Këto kushte atmosferike mbeten gjatë gjithë ditës së shtunë ku gjatë pasdites më të theksuara vranësirat do jenë në skajin verior dhe juglindor. Temperaturat e ajrit do të rriten serish në vlerat minimale […]

11:54 13/01/2022
640-0-600371845528d-large.jpg
2min44
Vendi ynë është goditur nga i ftohti polar, i cili do të jetë prezent edhe gjatë ditës së sotme. Ngricat kanë mbërthyer disa zona në vend, nga veriu në jug. Zbutje të motit pritet të ketë paraditen e nesërme, kur temperaturat parashikohet të marrin kthesë. Sipas hartës live të Windy.com gjatë ditës së sotme temperaturat […]

10:07 13/01/2022
D028E606-6D0F-402F-A3B0-516A23E3AF48-large.jpeg
1min35
Duke filluar nga dita e nesërme si dhe për disa ditë në vazhdim vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të thata por edhe të ftohta njëkohësisht. Sipas SHMU, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore. Gjatë orëve të mëngjesit në zonat […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto