Category: Kronikë

11:13 22/10/2021
382-209-61726ab2d3f11-large.png
3min39
Ekzekutimi me 4 plumba i Elton Mermalit, ish-anëtarit të Bandës së Lushnjës, duket se do sjellë një transferim të dosjes penale nga prokuroria e Elbasanit në atë të Lushnjës. Kjo pasi rrëmbimi i personit dhe më pas vrasja e Mermalit, është kryer pikërisht në zonën e Lushnjës, dhe më pas trupi i pajetë është transportuar […]

08:52 22/10/2021
lezhe-2-1-large.jpg
2min40
Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza në qytetin e Lezhës, ndërkohë që është vënë në pranga një 40-vjeçar. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas që qarkullonte me automjet, shpërndante […]

13:08 21/10/2021
droge-Puke-3-large.jpg
10min35
Zbardhen emrat e 5 efektivëve të Policisë Pukë të arrestuar dhe shpallur në kërkim nga SPAK dhe SHÇBA pas operacionit të djeshëm anti-drogë. Nga aksioni u godit një grup kriminal, që kultivonte dhe trafikonte hashash në kufi me Pukën dhe Mirditën. Drejtoria e Hetimit në Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në funksion të […]

10:22 21/10/2021
45-9-large.jpg
2min53
Një 57-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi akuzohet se ka goditur kryetarin e Bashkisë së Selenicës, Pëllumb Binaj. Burime zyrtare bënë me dije se pas hekurave përfundoi shtetasi Pellat Bonaj, 57 vjeç, banues në lagjen “Lirim”, Vlorë, pasi mbrëmjen e djeshme, dyshohet se ka goditur për shkak të detyrës kryebashkiakun 66-vjeçar. […]

09:16 21/10/2021
800-0-6169a0591a1da-large.jpg
3min33
Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugët e kryeqytetit me makinën inteligjente, për evidentimin e rasteve të shkeljeve të rregullave të qarkullimit. Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore në bashkëpunim me Policinë Rrugore të Tiranës vijuan monitorimin e qarkullimit të automjeteve duke përdorur makinën inteligjente me intervale të shkurtra kohore në të gjitha rrugët e […]

10:57 20/10/2021
640-0-616fb8a4e3894-large.jpg
1min90
Identifikohen disa prej të arrestuarëve në operacionin antidrogë në Lezhë. Gazetarja Klodiana Lala, zbardh për ‘BalkanWeb’ emrat e disa prej të arrestuarëve të operacionit të policisë, sipas së cilës në pranga kanë rënë: Tanush Lekgega, Pashk Lala, Miri Rrapi, Gjin Kola. Me urdhër të SPAK, policia e Shtetit po zhvillon një aksion anti-drogë në Lezhë […]

09:57 19/10/2021
aksidentmebiciklete-554x320-1-large.jpg
1min34
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në Shkodër. Një makinë ka përplasur një biçikletë, ku për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit të fundit, 61-vjeçari I. H.   Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 06:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur Gruemirë Çezme, mjeti tip “Mercedes Vito”, me drejtues shtetasin N. G., […]

12:17 18/10/2021
nano-770x450-1-large.jpg
1min220
Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka njoftuar këtë mesditë ndryshimet në polici, që prekin thuajse të gjitha drejtoritë në rrethe. Kështu, sipas kryepolicit, Ardian Çipa rikthehet në polici, përkatësisht në postin e drejtorit të Policisë së Elbasanit, ndërsa Policia e Tiranës do të drejtohet nga Lorenc Paganika, duke zëvendësuar në këtë post Rebani […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto