Category: Kronikë

16:54 08/05/2021
kodi-rrugor-large.jpg
4min86
Parlamenti ka miratuar ndryshimet e bëra në Kodin Rrugor. Me kodin e ri rrugor ashpërsohen masat për drejtuesit e mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor kryesisht për drejtimin e automjetit pas përdorimit të alkolit, për përdorimin e celularit ose në rast se drejtuesit e mjeteve kanë kryer shkelje të përsëritura. Midis ndryshimeve në ligj […]

11:50 08/05/2021
auto_fkmfkfk1620374494-large.jpg
4min40
“Arrest me burg” ka vendosur Gjykata e Elbasanit për ish-policin Koço Buzo i cili qëlloi për vdekje dy ditë më parë bashkëshorten e tij Liljana Buzo, 54 vjeçe, teksa plagosi tre persona të tjerë. Prokurori Petref Asllani kërkoi masën arrest me burg dhe këtë masë la në fuqi edhe gjyqtari Bujar Musta. Bajram Kllogjeri, avokati […]

10:36 08/05/2021
pppp111-large.jpg
3min31
Në vijim të masave administrative dhe procedurale të ndërmara nga Prokurori i Përgjithshëm për të garantuar funksionimin normal të prokurorisë në përputhje me detyrimet kushtetuese dhe ligjore për periudhën para, gjatë dhe pas zgjedhore, prokuroria është angazhuar për hetimin e veprave penale në fushën e zgjedhjeve, në kompetencë lëndore të juridiksionit të përgjithshëm. Nga raportimet […]

10:02 08/05/2021
berattt-850x450-1-large.jpg
2min30
A.D., 64 vjeç është arrestuar nga policia e Beratit pasi në banesë i ja në gjetur 1.4 kilogram lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa. Operacioni i policisë u organizua pas informacioneve që kishin marrë për veprimtarinë kriminale të 64-vjeçarit banues në në Gjergjovë, Poliçan. Njoftimi i policisë: Berat Goditet një tjetër rast i veprimtarisë së […]

09:35 08/05/2021
123327863_2901570083462677_5603669110238466253_o-large.jpg
3min48
Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 51-vjeçar në lagjen “11 Janari” pasi ka kërcënuar efektivët e policisë me granatë për të shmangur kontrollin në shtëpinë e tij. Alban Islamaj i dënuar më parë për vrasje dhe kontrabandë, u arrestuar pas vendosjes së një perimetri të gjërë nga policia. Në shtëpinë e tij u gjetën dhe […]

08:51 08/05/2021
bimeenarkotike-large.jpg
3min27
Policia e Lushnjës ka goditur një rast të tentativës për kultivim të bimëve narkotike. Policia ka zbuluar në fshatin Krutje brenda një ndërtese, një ambient të përshtatur si laborator, që shërbente për kultivimin e bimëve narkotike, nëpërmjet ngrohjes me llamba. Një 40-vjeçar është arrestuar si autor dhe dy punonjës të OSHEE, ndërsa janë shpallur në […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto