Category: Bota

16:37 08/05/2021
pfizer-large.jpg
2min26
Pfizer dhe partneri gjerman BioNTech kanë kërkuar aprovimin e plotë të qeverisë amerikane për vaksinën e tyre COVID-19 dhe synojnë prodhimin e 4 miliardë dozave vitin e ardhshëm, kryesisht për vendet me të ardhura të ulëta dhe të mesme. Miratimi i plotë për vaksinën, e cila është autorizuar në mënyrë emergjente, mund të ndihmojë në […]

14:35 08/05/2021
Screen-Shot-2021-05-08-at-3.35.14-PM-large.png
2min25
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka akuzuar Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara për bllokimin e eksportit të vaksinave të coronavirusit, shkruan financial times. Marcon thotë se është i gatshëm të marrë në konsideratë thirrjen e presidentit të SHBA-së, Joe Biden për prodhuesit e vaksinave të coronavirusit të heqin dorë nga të drejtat e patentës, […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto