Category: Aktualitet

12:14 08/05/2021
Ambasada-Gjermane-large.jpg
2min39
Nisur nga situata epidemiologjike pozitive Shqipëria që prej ditës së nesërme, 9 maj, nuk kategorizohet më si zonë rreziku për Covid-19. Instituti Robert Koch e ka pasqyruar këtë në faqen e tij të internetit 👉(https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html) Ky zhvillim nuk ndryshon asgjë në kufizimet e hyrjes. Sipas një rekomandimi të BE-së nga shtetasit rezidentë në Shqipëri do […]

10:42 08/05/2021
183748057_10158745720516523_9013101962325870060_n-675x450-1-large.jpg
1min23
Përmes një postimi në facebook, kryeministri Edi Rama ndan lajmin se në 24 orët e fundit nuk është paraqitur asnjë i sëmurë me Covid, për ndihmë mjekësore në spital. “Sapo kanë kaluar 24 ORËT E PARA pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020😍💪🙏”- […]

16:32 07/05/2021
Screen-Shot-2021-05-07-at-5.32.09-PM-large.png
3min30
Numri i të vdekurve dhe të infektuarve nga koronavirusi në Shqipëri vijojnë të bien teksa në 24 orët e fundit kanë humbur jetën  2 persona, ndërsa kanë rezultuar 67 të tjerë të infektuar. Njoftimi i MSH:  COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 2728 testime, 891 të shëruar, 67 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 […]

12:50 07/05/2021
640-0-609528361ee01-large.jpg
2min98
Presidenti i vendit Ilir Meta ”e ka ndjekur” diskutimin për shkarkimin e tij nga një kafe pranë selisë së parlamentit. Në disa foto që po qarkullojnë në rrjetet sociale, Meta shihet duke ndarë një bisedë me deputetin e Partisë Socialiste, Anastas Angjeli. Meta ka qenë fillimisht i ulur me këshilltarin e tij Dritan Ylli dhe […]

12:42 07/05/2021
erion-brace-768x431-1.png
3min170
Zv. kryeministri, Erion Braçe, me anë të një postimi në rrjetin social ka kërkuar dorëheqjen e menjëhershme të drejtorit të Arkivave Shqiptare, Ardit Bido. Ky vendim i Braçes vjen pas deklaratës që ka bërë në emisionin ‘Opinion’ ku ka komentuar vrasjen e Qemal Stafës, të ndodhur në 5 Maj të vitit 1942, datë e cila sot […]

12:23 07/05/2021
policia-tirane.jpg
2min48
Kreu i Delegacionit të ODIHR-it për monitorimin e zgjedhjeve të 25 prillit, Urszula Gacek, i ka dërguar një letër falënderimi Drejtorit të Policisë së Shtetit Ardi Veliu, në lidhje me mbështetjen, bashkëpunimin dhe reagimin e menjëhershëm të strukturave të Policisë gjatë procesit zgjedhor. Në letër nënvizohet fakti se kjo mbështetje e Policisë ka bërë të […]

11:27 07/05/2021
800-0-7212dce6790e143fb67934b08a6f8ad4-large.jpg
5min43
Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar hetimin e SPAK për tenderin e ushqimeve në Ministrinë e Mbrojtjes. GjKKO ka shpallur mos kompetencë akuzën e shpërdorimit të detyrës nga ana e zyrtarëve të Ministrisë së Mbrojtjes, duke theksuar se kjo çështje duhet të verifikohet nga Prokuroria e Tiranës. SPAK mori të pandehur shtetasit, […]

11:23 07/05/2021
800-0-6095056bb6e7b-large.jpg
1min84
Hetimet për Met Kananin, i cilësuar ndryshe si eskobari shqiptar i drogës është kërkuar nga SPAK pushimin e hetimeve. Burime zyrtare nga Prokuroria e Posaçme bëjnë me dije se hetimet janë pushuar për shkak se Kanani është dënuar për të njëjtën vepër penale edhe në shtetin turk. Met Kanani është personi që ka tentuar të […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto