Category: Aktualitet

14:40 25/02/2021
800-0-6037a6de8ab76.jpg
2min20
Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka reaguar pas sulmit fizik ndaj gazetarit Visar Duriqi.  Zyra e BE ka shkruar se presin që autoritetet të sjellin para drejtësisë dhunuesit. “Thellësisht të shqetësuar nga sulmi ndaj gazetarit investigativ Visar Duriqi. Gazetarët duhet të kenë mundësinë për të punuar në një ambient të lirë dhe të sigurt. Bëjmë […]

13:41 25/02/2021
800-0-6037965779744.png
2min33
Gazetarja Anila Hoxha ka bërë publike detaje të reja për ekzekutimin mafioz të biznesmenit Behar Sofia, mëngjesin e sotëm në Tiranë. Sipas Hoxhës, kamerat e sigurisë tashmë të sekuestruara nga policia kanë arritur të filmojnë vrasjen e 66-vjeçarit mëngjesin e sotëm në mes të Tiranës. Një detaj tjetër është se raportohet që viktima të ketë […]

13:36 25/02/2021
640-0-60379867f374c.png
3min89
Disa ditë më parë ndodhi një ekzekutim mafioz në qytetin e Fierit, ku mbeti i vrarë Shkëlzen Kastrati. Policia ka njoftuar se janë identifikuar autorët dhe janë shpallur në kërkim. Sipas burimeve zyrtare autorët janë vrasës me pagesë. Njoftohet se ditën e sotme Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar në zonën e Laçit, ku […]

12:47 25/02/2021
800-0-60378d5ed2e3a.jpg
1min86
Behar Sofia, i njohur dhe me emrin Fatmir Sofia u vra sot në mëngjes në mes të Tiranës, pranë Piramidës. 66 vjeçari është gjetur i shtrirë në rrugë dhe i gjakosur. 66 vjeçari është qëlluar me një armë me silenciator pasi kalimtarët e rastit nuk kanë dëgjuar zhurma. Ata kanë parë viktimën të shtrirë në […]

12:22 25/02/2021
640-0-603786ff1d6bd.png
2min61
Një atentat mafioz ndaj biznesmenit Begar Sofia tronditi mëngjesin e sotëm Tiranën. 66-vjeccari është ekzekutuar me armë zjarri me silenciator, një vrasje tipike mafioze. Kanë qenë të paktën dy plumba që i kanë marrë jetën Behar Sulo Sofia i cili përdorte tre identitete. Behar Seferi, Behar Sofia, Fatmir Sofia. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth […]

12:12 25/02/2021
800-0-60378518dad52.jpg
6min43
Kreu i ILD-së, Artur Meta deklaruar se gjyqtarja Enkelejda Hoxha ka liruar “me dashje”, jo për shkak të paaftësisë së saj duke sjellë në vëmendje 5 raste, të shkeljes së ligjit. “Nga analiza ligjore e fakteve të konstatuara gjatë hetimit displinor rezulton se nga ana e magjistrates Enkelejda Hoxha janë ndërmarrë veprime/mosveprime të cilat kanë […]

11:50 25/02/2021
800-0-60377f33f3c08.jpg
1min45
E pyetur nëse vendimi më  fundit i Komitetit të Ekspertëve për të lënë në fuqi masat ekzistuese lidhet me faktin për të mos penguar fushatën, Rakacolli tha se vendimet merren duke pasur parasysh situatën epidemiologjike dhe jo fushatën zgjedhore. “Absolutisht nuk lidhen me zgjedhjet. Kjo sëmundje ishte ngjarje e re për të gjithë botën. Të […]