Caktohet data / Ja kur do të mbahet mbledhja e radhës e përbashkët e qeverive Shqipëri – Kosovë, marrëveshjet që do nënshkruhen

21:01 11/09/20201min168
4ba20003bb95d207867c6100391ca379_L

E premtja e 25 shtatorit është dita kur do të zhvillohet mbledhja e radhës e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës.

Pritet që në mbledhjen e këtij viti, që do të mbahet në qytetin e Shkodrës, të nënshkruhen 3 marrëveshje të reja dhe të diskutohet për avancimin e zbatimit të marrëveshjeve të kaluara.

Marrëveshjet që pritet të nënshkruhen janë:

Dogana e Durrësit;

Linja hekurudhore;

Hidrocentrali që do të ndërtohet në Republikën e Shqipërisë për Kosovën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto