Bulqizë, karantinohen dy mjekë pas dyshimeve për Covid 19, qindra pacientë të rrezikuar

15:38 03/11/20201min68
images (60)

Personeli shëndetësor në të gjithë vendin është tashmë më i riskuari për tu infektuar me Covid-19.

Në të gjitha spitalet e vendit, mjekët dhe infermierët po infektohen çdo ditë, duke cunguar shërbimin shëndetësor për qytetarët.

Kujtojmë këtu që, pak ditë më parë, edhe në Spitalin “Xhavit Mara” të qytetit të Burrelit, pati të infektuar nga personeli mjekësor, duke lënë disa reparte pa shërbim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto