Britani e Madhe, mediat: Princi William e ka kaluar koronavirusin që në prill por e mbajti të fshehtë

10:06 02/11/20201min86
william

Princi William është infektuar në prill me koronavirus, por kjo gjë u mbajt sekret.
Lajmin e bën me dije një burim i Kensington Palace cituar nga Bbc, ndërsa pallati refuzon për momentin të komentojë lajmin.

Infektimi ka ndodhur pak a shumë në të njëjtën kohë kur babai i tij Carlo rezultoi pozitiv dhe që e bëri publik lajmin.

Ka qenë vetë William, që sipas burimit ka mbajtur rastin të fshehtë, duke nënvizuar që duka i Cambridge, 38 vjeç, nuk ka dashur të ‘alarmojë kombin’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto