“Boll se na çatë…”, Olti Curri reagon ashpër pas kritikave për Anxhela Peristerin dhe nuk përmbahet

18:17 24/05/20212min213
olti-curri

Këngëtarja, Anxhela Peristeri e cila përfaqësoi Shqipërinë në Eurovizion, me këngën “Karma” nuk ka arritur të shkojë më shumë se vendi i 21. Por shfaqja e këngëtares nuk kaloi pa u komentuar nga publiku.

Tekstshkruesi i kësaj kënge, Olti Curri, i ka dalë në mbrojtje këngëtares ndaj atyre që kritikuan veshjen e Peristerit, por edhe performancën e saj në skenën evropiane. Me anë të një postimi në Instagram, ai thekson, se është më mirë që shqiptarët të shijojnë produktin se sa të adresojnë kritika.

“Boll na çatë sumandrën për veshjen e Anxhelës… Ja edhe kjo ka diçka të përafërt dhe është trend. Thjesht nuk shkëlqen si Anxhela… Se nuk ka aq shalë dhe vokalin e saj. Do gjeni përherë diçka. Shijojeni aty se na ka ngritur zemrat peshë dhe boll bëtë vërr-vërr. Më mirë si Byonce sesi nënë Tixhja”, shkruan Curri, duke ripostuar fjalët e Jonida Aliçkollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto