BMW përplaset me ambulancën dhe përfundon brenda lokalit, plagosen 3 persona, në gjendje të rëndë infermierja

09:56 21/09/20201min207
Screenshot_3-28

Një ambulancë është aksidentuar në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen nr. 3.

Në momentin kur ambulanca është përplasur me një automjet po shkonte të merrte një pacient.

Si pasoje është plagosur  infermierja A.R, 54-vjec. A.R, e cila ndodhet në gjendje të rende dhe është nisur me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tirane. Ndërsa dy drejtuesit kanë marrë plagë të lehta.

Ambulanca është përplasur me një mjet BMW X5 me targa angleze, i cili ka përfunduar brenda lokalit të shtetasit K.K dhe për pasoje është dëmtuar drejtuesi i mjetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto