Blog

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation.
15:48 01/08/2021
olta-gixhari-2-large-large.jpg
1min110
Olta Gixhari është një nga vajzat më të komentuara të showbizit, e cila prej kohësh është larguar nga ekrani për t’iu përkushtuar jetës familjare. Ajo jeton në Spanjë, së bashku me bashkëshortin dhe djalin e tyre, Amar, portretet e të cilëve ka vendosur të mos i bëjë publikë. Në një bashkëbisedim me ndjekësit në “Instagram”, […]

15:47 01/08/2021
lei-kraja-23-large-large.jpg
2min131
Lei Kraja është një nga moderatoret më simpatike shqiptare, e cila komentohet shpesh për linjat e saj trupore. Së fundmi, në një intervistë për “Pushime on Top”, Kraja ka shuar disa dyshime rreth preferencave të saj te meshkujt, pa asnjë lloj kompleksi. Ajo ka deklaruar se Edi Rama është politikani që i pëlqen më shumë, […]

15:33 01/08/2021
artaelezaj-1-e1627823577297-780x439-1-large.jpg
1min105
Arta Elezaj vazhdon të tërheqë interesimin e ndjekësve në rrjetet sociale përmes imazheve që i shpërndan. E njohur për linjat e mrekullueshme trupore, ajo ndiqet nga më shumë se 230 mijë fansa në Instagram. Publikimet e saja priten me entuziazëm nga ndjekësit dhe grumbullojnë dhjetëra mijëra pëlqime. (Foto: Instagram/artaelezaj) Gjatë të dielës, Arta e ka […]

15:27 01/08/2021
Foto-1-e1627813512204-780x439-1-large.jpeg
2min56
Stacioni policor në Ferizaj, nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, mbrëmë ka pranuar informacione se një qytetar, i ka postuar në rrjetin social ‘’Tik Tok’’ dy video incizime, duke provokuar me një mjet të mprehtë (thikë) dhe ka dëmtuar pronën publike, një shenjë vertikale të komunikacionit. Policia, menjëherë ka nisur hetimet në kërkim të […]

15:20 01/08/2021
800-0-cd2b5d94809da40ed8a7691e90240f2b-large.jpg
1min52
Autoritetet shëndetësore njoftuan të dielën se në Kosovë janë regjistruar 100 raste të reja me koronavirus. Rastet e reja, sipas raportit ditor të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, dolën pas testimit të 2.849 mostrave. Në 24 orët paraprake janë shëruar edhe tre pacientë, ndërkaq raste aktive janë 539. Që prej marsit të vitit 2020, deri […]

15:18 01/08/2021
800-0-e3e5e44fa6cdc701c48e1f0bc68c9b58-large.jpeg
1min74
Dy automjete janë përplasur këtë të dielë në aksin rrugor Fier-Seman, e për pasojë kanë mbetur të plagosur gjashtë persona. Policia bën me dije se një 16-vjeçar ishte në drejtimin e mjetit tip Benz, ndërsa një 61 vjeçar në drejtimin e mjetit Volkswagen. Dy shoferët dhe katër pasagjerë që udhëtonin në të dyja mjetet janë […]

15:16 01/08/2021
auto_kejvina-600x3601627820634-1-large.jpg
2min220
Modelja, Kejvina Kthella ka qenë këto ditë për pushime në Bodrum të Turqisë, që është përfshirë në një situatë shumë të vështirë. Papritur vendi u përfshi nga flakët, të cilat u përhapën me shpejtësi dhe të gjithë pushuesit u detyruan të largoheshin menjëherë për t’i shpëtuar ndonjë situate tragjike. Fatkeqësisht flakët ju kanë marrë jetën […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto