Blog

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation.
15:22 23/10/2021
auto_200214-coronavirus-hospital-wuhan-ew-434p1630063741-large.jpg
2min19
Një studim i ri britanik është fokusuar tek pasojat që u shkakton koronavirusi pacientëve edhe pasi janë shëruar nga kjo sëmundje. Faktorë të ndryshëm si gjinia femërorë , mosha mesatare, agresiviteti i sëmundjes si edhe prania e një apo më shumë sëmundjeve shoqëruese duhen trajtuar me kujdes të veçantë gjatë fazës së rikuperimit të pacientit […]

14:14 23/10/2021
245122058_232891482212193_7794904214073540125_n-large.jpg
1min68
Pas emërimit të Delina Ibrahimajt në krye të ministrisë së Financave dhe Ekonomisë, pozicioni i kreut të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve i është besuar Ceno Klosit. Më herët Klosi ka mbajtur pozicionin drejtues në Agjencinë Kombëtare të Ujsjellës kanalizimeve. EMËRIMIN E DREJTORIT TË PËRGJITHSHËM TË TATIMEVE Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe […]

14:09 23/10/2021
RTS25SOC-e1542123771460-large.jpg
7min34
Në samitin e fundit të BE-së për Angela Merkelin u dhanë duartrokitje frenetike lamtumire. Debatet e zjarrta për temat si shteti ligjor dhe migracioni BE-ja në të ardhmen do të duhet t’i zgjidhë vet pa Merkelin. Një video që zgjati dy orë e gjysmë me imazhe nga çastet më interesante të samiteve të BE-së me […]

13:47 23/10/2021
Screen-Shot-2021-10-23-at-2.44.52-PM-large.png
4min24
Këngëtarja Bebe Rexha ka treguar herë pas here vështirësitë që i është dashur të kapërcejë për të krijuar një karrierë larg vendlindjes së saj. Artistja shqiptare ka rrëfyer së fundmi detaje të tjera nga jeta profesionale dhe familjare gjatë intervistës për “Time To Walk”. 32-vjeçarja zbuloi se kur ndihet keq, përveç muzikës, edhe ecja është […]

13:25 23/10/2021
Screen-Shot-2021-10-23-at-2.24.05-PM-large.png
1min22
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Egjipt. Rama publikon pamjet e mbërritjes në Egjipt dhe ceremonisë së pritjes në aeroportin egjiptian nga kryeministri Moustafa Madbouly. Pas pritjes zyrtare në aeroport, dy kryeministrat janë drejtuar drejt godinës qeveritare, ku do të zhvillojnë një takim mes tyre. Nuk dihen ende arsyet e […]

11:32 23/10/2021
640-0-6172f1bf22fee-large.jpg
1min30
Vrasja aksidentale e kineastes, drejtoreshë e fotografisë, Halina Hutchins, nga aktori i famshëm, Alec Baldwin, gjatë xhirimeve të filmit “Rust” ka ndodhur për shkak të një gabimi të njërit prej ndihmësve të regjisorit. Drejtori i paidentifikuar nuk e dinte se karikatori kishte municion të vërtetë, thonë të dhënat. Kështu thuhet në raportin e parë të […]

11:13 23/10/2021
246538785_4332883810094286_8023927200918336704_n-large.jpg
4min31
Në ditën e dytë të takimit të ministrave të vendeve të Aleancës në Bruksel, udhëheqësit politikë diskutuan edhe për bashkëpunimin NATO-BE. Në kuadër të këtij bashkëpunimi, Shqipëria ka kontribuuar për tre vite në misionin e NATO-s në detin Egje, por për t’u nënvizuar janë edhe prezenca e FA në Mali dhe në Bosnje dhe Hercegovinë. […]

10:34 23/10/2021
RAKACOLLI-large.jpg
2min18
Kryetaria e Komitetit Teknik të Eskpertëve Mira Rakacolli ka shpjeguar si do të bëhet vaksinimi me një dozë të tretë vaksine anti-COVID. E ftuar në emisionin “Publikisht” në RTSH me gazetaren Blerta Tafani, Rakacolli deklaroi se kjo dozë të aplikohet te kategoria +60 vjeç, pasi kanë kaluar të paktën 6 muaj nga dy dozat e […]


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto