Bllokohet super-jahti luksoz me rusë në Vlorë, nisin hetimet, ja dyshimet e para të Policisë

15:12 29/10/20201min61
download - 2020-10-29T151124.921

Një tjetër velierë është bllokuar në ujërat e Vlorës, këtë herë me shtetas rus në të.

Në bord mësohet se ishin të pranishëm 4 shtetas rus dhe ukrainas, të nisur nga Turqia për në Mal të Zi.

Ata kanë pretenduar se në momentin që kanë hyrë në ujërat shqiptare, i ka lënë karburanti.

Ndërkohë, Policia Kufitare i ka ndaluar për kalim të paligjshme të kufirit, ndërsa aktualisht veliera gjendet në port.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *