Biden dhe Trump “përplasje të fortë” për Floridën, ja sa vota ka marrë secili kandidat

01:54 04/11/20203min83
Trump-Biden1-770x433-1-768x432-1

Florida, një ndër shtetet vendimtare në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Deri në këto momente duket se Joe Biden udhëheq me 50.9 përqind të votave ose 3 856 937.

votimi

Ndërsa, presidenti aktual Donald Trump ka fituar 48.4 % të votave ose 3 686 316 njerëz.

Florida është shtet shumë i rëndësishëm për zgjedhjet në SHBA dhe ka 29 vota elektorale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto