Besa Shahini reagon pas ndarjes nga jeta të mësuesit 47 vjeçar si pasojë e Covid-19!

18:31 12/09/20201min114
-785-0-5ee4ec67ecb57 (1)

Një mësues 47 vjeçar nga Pogradeci ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Largimi i tij nga jeta, ka nxitur edhe reagimin e ministres së arsimit Besa Shahini. Me anë të një statusi në Facebook, Shahini ka rikujtuar kujdesin maksimal që duhet patur nëpër shkolla.

Reagimi i plotë:

Ndihem shumë e keqardhur për mësuesin tonë nga Pogradeci që ka humbur jetën nga COVID-19 dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, nxënësve dhe kolegëve të tij.

Me këtë rast, apeloj fort sërish që të shtojmë kujdesin duke ndërmarrë çdo masë parandaluese për frenimin e koronavirusit, si dhe duke zbatuar me seriozitet çdo rregull e protokoll shëndetësor që ka në thelb mbrojtjen e shëndetit tonë.

/Descript.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto