Berluskoni pozitiv me Covid-19

19:37 02/09/20201min123
berlusconi

Ish-presidenti i Milanit dhe njëherësh ish-kryeministër i Italisë, Silvio Berluskoni ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Politikani që tani është presidenti i Monzës, është asimptomatik dhe është izoluar në shtëpi.

Lajmi për infektimin e Berluskonit me koronavirus erdhi nga mjeku i tij personal, Alberto Zangrillo. Situata mund të jetë serioze për Berlsukonin, pasi ish-presidenti i Milanit është 83 vjeç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto