Berisha nxjerr videon e atentatit/Qytetari rrëfen tmerrin: Më qëlluan me armë dhe më ndoqën 20 minuta, njoftova policinë por…

14:34 12/09/20203min106
berishaaaa-696x348

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar përmes një videoje një ngjarje të rëndë.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili pretendon se i kanë bërë atentat.

Videoja që shoqëron postimin tregon se si një motor me dy persona i afrohet një automjeti ngjyrë të errët. Nuk dallohet mirë nëse personi në motor qëllon me armë por automjeti bën një manovër të shpejtë për tu larguar dhe më pas ndiqet nga motori.”

Sipas denoncimit të qytetarit, ai është ndjekur nga motori dhe nga një automjet gri që nga Lezha. Ai pretendon se ndaj tij është qëlluar dhe ndjekja ka vijuar për 20 minuta. Qytetari shkruan më tej se ai ka njoftuar komisariatin e Lezhës dhe Laçit por nuk ka patur sipas tij asnjë reagim.

Ai thotë se nuk është ndjeku më që kur ka hyrë në Bushat të Shkodrës.

-VI
Statusi i plotë i Sali Berishës

I bejne atentat!

Akuzon narkopolicine per indiference te plote!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Perdhendetje dr Kam nje vidio te nje atentati qe me ka ndodhur me 15 gusht 2021 kam qen me bashkshorten dhe me dy femit me ka vazhduar per nga kryqezimi shengjinit e deri ne bushat te shkodres dhe kam kaluar tre postoblloqe policie dhe skan raguar fare i kam me vidio dhe tu me shiku policia dhe ka njoftu nusja ne tel ka vzhdu njekja 20 minuta te lutem me ndimo ti publikoj ti kam cuar video dhe ne fejzbuk Kjo esht vidio dyt shikojet c klasi gri dhe motorri pas dhe polici qarkullimit qe kap gjoja radion me kan shiku policit ka marr dhe nusja per 20 minuta komisarjatin e lezhes dhe njerzit e mi ne tel kan njoftu komisarjatin e lacit po asnje gje vec kur kam hik vet ne komisarjatin e shkodres se der ne bushat te shkodres me ka ndjek motrri duke me gjuajtur pastaj jan terjek dhe kan kthy atentatort mbrapsh per lezh policia ka dhene vetem njoftimin e meposhtem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *