Bëri testin e Covid-19, Iva Tiço ka një mesazh për të gjithë!

11:51 04/09/20201min65
1200-630-Iva-Tico-1-696x365 (1)

Iva Tiço ka bërë së fundmi testin e Covid-19, i cili ka dalë negativ. Duke kujtuar faktin që çdokush që ka kaluar Covid-19, mund të dhurojë plazmë dhe të ndihmojë të prekurit e tjerë, Iva ka vendosur të bëjë një thirrje për të gjithë.

“Sipas analizës unë nuk e kam kaluar Covid-19, pra nuk kam antitrupa. Nëse do të kisha do kisha dhuruar plazmë, me vrap siç dhuroj edhe gjak herë pas here. Është një gjë shumë e thjeshtë, bëni një gjest të mire,” ka shkruajtur ajo për të ndërgjegjësuar sado pak personat që e ndjekin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto