Avokatja e Fjolla Morinës/ Një nga pistoletat është për të trembur qentë, tjetra…

11:33 22/09/20201min136
fjolla-morina10

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua dy ditë më parë në pikën kufitarë të Morinës në Kukës pasi në automjetin e saj janë gjetur dy armë zjarri dhe fishekë.

Morina u arrestua së bashku me dy persona të tjerë që udhëtonin me të.

Këtë të martë, avokatja e saj Aurora Guska ka paraqitur argumentet se armët e gjetura në çantë të këngëtares nuk janë armë zjarri, por njëra është pistoletë që përdoret për të trembur qentë dhe tjetra çakmak.

Sipas Shqiptarja.com avokatja mësohet se është shprehur: “Kjo pistoletë nuk është armë zjarri, por pistoletë që përdoret për të trembur qentë apo kafshët e egra dhe për të dhënë sinjal në rast rreziku pasi bën zhurmë dhe qëllimi i përdorimit është në sport dhe ndryshe është pistoletë zhurmuese, ndërsa tjetra është çakmak”, thotë avokatja.

Seanca gjyqësorë për Fjolla Morinën është shtyrë për në orën 13:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto