Avioni i pasagjerëve Stamboll-Angli kreu ulje të detyruar në Greqi si pasojë e panikut te një pasagjer

14:10 28/08/20201min73
Avioni

Avioni i cili ishte duke udhëtuar nga Stambolli në Mançester, Angli, bëri një ulje emergjente në Aeroportin Grek të Korfuzit sepse një pasagjei turk u panikua dhe goditi derën duke shkuar në kabinën e pilotit.

Sipas kanalit televiziv grek ERT, pasagjeri me origjinë turke, gjatë panikut, trokiti në derën e kabinës së pilotit por pas u qetësua nga pasagjerët e tjerë të cilët ndodheshin në avion.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto