Autobusi me targa shqiptare përfshihet në një aksident në Kroaci, disa pasagjerë të plagosur

10:47 29/10/202010min92
prometna_jasenice_1

Rreth orës 11 të mëngjesit të së mërkurës, policia e Zadarit mori një njoftim për një aksident në autostradën A1 afër festës së Jasenicës , në të cilin ishte përfshirë një autobus me targa shqiptare.

Mediat vendase raportojnë se aksident ndodhi në drejtim të Zagrebit dhe dy ose tre pasagjerë kërkuan ndihmë mjekësore, por me dëmtime jo serioze për jetën.

Zëdhënësja e Administratës së Policisë së Zadarit, Ivana Grbin tha se në aksident është përfshirë një autobus dhe se po punohet për zbardhjen e plotë të aksidentit.

“Vetëm një automjet u përfshi në aksident, një autobus me targa shqiptare dhe çfarë ndodhi saktësisht do të mësohet vetëm pas hetimit”, tha Gribin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto