“Aty janë rilindasit që mendojnë të hanë socialistët”/ Ish-drejtoresha e Tatimeve, Brisida Shehaj braktis PS për LSI: Do të kandidoj për deputete

22:15 22/09/20203min136
brisidamonika-780x405-1-696x361

Brisida Shehaj, ish-drejtoresha e Tatimeve, ka dhënë lajmin e bujshëm se ka kaluar me LSI dhe mund të kandidojë më këtë parti.

shehaj

Ajo e konsideron të “egër” luftën për pushtet brenda Partisë Socialiste ku ka aderuar vite më parë si pjesë e mbështetësve të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Pjesë nga intervista në “Ora”:

-Pse zgjodhe LSI?

Brisida Shehaj: Siç e thotë emri: Lëvizja Socialiste për Integrim. Isha socialiste, jam socialiste…”

-Pse jo PS?

Brisida Shehaj: Ndryshimi ky është: jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistët. Aty janë rilindasit që mendojnë të hanë socialistët. Po shihja pamjet, Mjaft që godiste me vezë kryeministrin me thirrjet “Nano ik”. Hall i madh, duhet të ikte Nano të vinin këta. Tani ua kuptoj euforinë.

– Brisida Shehi, përfaqësuese e LSI-së. Je ende drejtoreshë programacioni në RTV Ora, që kuptohet se do ta lësh fushën politike.

Brisida Shehaj: Në një moment të dytë.

-Kjo nënkupton se do të jesh kandidate e LSI-së?

Brisida Shehaj: Ka një propozim, por që LSI deri në dhjetor do të kalojë në proces zgjedhjesh dhe më pas do të vendosen se cilët do të jenë kandidatët. Unë kam kënaqësinë që jam propozuar, por ende nuk është marrë një vendim.

Pse LSI? Nga Brisi i Tatimeve.

Brisida Shehaj: E thotë vetë fjala, Lëvizja Socialiste për Integrim. Unë jam socialiste, jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistë. Në PS janë socialistët që duan të hanë socialistët.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto