Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoja, ja pse SPAK kërkon shtyrjen e hetimeve

12:25 12/10/20201min109
Pamjet

Gjykata ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së Posaçme Anti Korrupsion për shtyrë edhe me tre muaj hetimet për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit Arja Ndoja.

Në kërkesë SPAK argumenton se për këtë çështje ka nevojë për hetime më të thelluara.

Atentati me armë zjarri ndaj prokurorit Ndoja ndodhi më 1 nëntor të vitit të kaluar, ku si pasojë e plumbave të marrë, ndërroi jetë 5 ditë më pas Andi Maloku shoferi i prokurorit.

Për këtë çështje ndodhet nën masën e sigurisë “arrest me burg”, autori i dyshuar Redjan Rraja dhe Arjol Halilaj i akuzuar si bashkëpunëtor në krim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto