Arben Malaj, reagon lidhur me vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit (ICC), e cila i ka dhënë të drejtë kompanisë “Aktor” për punimet shtesë në autostradën Tiranë-Elbasan.

15:24 06/09/20203min197
Arben-Malaj-600x338-1

Nje vendim gjykate nderkombetare qe verteton se qeveria Rama eshte e pa pergjegjeshme, arrogante dhe e babezitur.
Ja nga buron “besnikeria neveritese” e Taulant Balles ndaj Rames, te cilin po e vret politikisht dhe duhet ta “vras” edhe ligjerisht; modeli i qeverisjes se tij ku sundon korrupsioni dhe kapja e shtetit.
Perse duhet shqiptaret te paguajne kero vendime te gjykatave nderkombetare qe deri tani jane rreth 300 milion euro, ndersa Taulant Balla kapardiset se do te jete ministri ri i puneve te brendeshme, cka do te perbente nje skandal publik.
Kjo eshte periudha me e keqe tragjiko-komiko qe po kalojne shqiptaret, edhe per faj te tyre.
Dite te mbare!
Arbeni

Arbitrazhi dënon shtetin shqiptar, qeveria duhet të paguajë 44 mln $ grekët e rrugës Tiranë-Elbasan

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *