Ambasadorët pushime në Shqipëri, Kim zgjodhi jugun, Soreca veriun: Përvojë e mahnitshme

23:39 06/09/20201min131
soreca

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, ka zgjedhur veriun e vendit për të kaluar disa ditë pushime.

Në Twitter, Soreca poston foto nga ngjitja në malet e bukur shqiptare, ndërsa shkruan se pamja e tyre është dramatike.

Ai ka bërë ngjitje në Lepushe, në Majën e Vajushës, ndërsa ka bërë foto në majë të malit, me flamurin shqiptar në duar.

Hiking në Lepushe ju çon në zemër të Alpeve Shqiptare! Ne u ngjitëm në Maja e Vajushes në 2050 metra, kufiri midis Shqipërisë dhe Malit të Zi. Përvojë e mahnitshme, pamje dramatike në të dy luginat. Për të mos u humbur”, shkruan Soreca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto