Amazon po ndryshon kutitë e saj, mësoni se përse po e bën në prag të festave të fund vitit

18:12 14/10/20202min116
201013065225-restricted-amazon-box-exlarge-169-780x439

Paketat tuaja të Amazon Prime do të duken ndryshe nga kutitë me të cilat jeni mësuar – dhe ato do të vijnë me një befasi të papritur.

Në afërsi të Halloween, kompania amerikane do të dërgojë kuti me një dizajn të ri eko-miqësor që do të ketë anash një kungull të madh të bardhë. Klientët që vizatojnë kungullin dhe skanojnë kodin QR me kamerën e telefonit për të parë se vizatimi i kungullit bëhet në jetë përmes magjisë së realitetit të shtuar, raporton CNN.

“Përvoja e re është një kosto më e ulët për klientët që të festojnë dhe një mënyrë zbavitëse për të ripërdorur kutitë përpara se t’i hidhni në koshin e riciklimit”, njofton Amazon, transmeton Telegrafi.

Blerësit do të kenë nevojë për aplikacionin AR të Amazon për ta përdorur atë dhe mund të krijojnë një kungull të personal, të ngjashëm me filtrat AR të Snapchat.

Amazon (AMZN) dëshiron të sjellë vëmendjen në iniciativat për të kursyer mjedisin. Kompania ka një ekip prej 85 personash të përkushtuar në përmirësimin e paketimit për të ndihmuar në zvogëlimin e ndikimit në mjedis që kontribuon në transport.

Ndryshe, blerja në internet përdor shtatë herë më shumë karton sesa marrja e artikujve nga një dyqan, sipas analizave të kompanisë. Tregtia elektronike gjeneroi 1.3 milion tonë kontejnerësh në Amerikën e Veriut në vitin 2018 – një rritje prej 1.1 milion dollarësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto